DOMŮ

DOBROU CHUŤ!

DADALOVA SLADKÁ KUCHAŘKA
pro všední den i svátek


OBSAH:

JAK PÉCI SLADKOSTI

KOLÁČE, BUCHTY A ŽEMLOVKY

BÁBOVKY A VÁNOČKY

SLADKÉ KNEDLÍKY A NÁKYPY

SMAŽENÉ SLADKOSTI

MED A SLADKOSTI Z MEDU

MAFINKY

ŘEZY A ROLÁDY

ZÁVINY

DORTY

DEZERTY A KRÉMY

MRAŽENÉ SLADKOSTI

OSTATNÍ SLADKOSTI

VÁNOČNÍ PEČIVO

PŘÍLOHY:

DADALOVA KUCHAŘKA

KUCHAŘSKÝ LEXIKON
nahoru

DADALOVA SLADKÁ KUCHAŘKA je jen nepatrným výběrem receptů sladkých pokrmů, které autor systematicky během několika let nashromáždil a které si zvláště oblíbil.

Jde vlastně o druhý díl "slané" DADALOVY KUCHAŘKY, která je již druhý rok zveřejňována na internetu. Poslední dobou se stala zřejmě již oblíbenou, jak o tom svědčí poměrně značná denní návštěvnost až několika tisíce stránek.

Také v tomto případě autor nejdříve vypisoval recepty sladkostí pro svou potřebu. Snažil se je vybrat ze zděděných početných zápisků svých babiček, tet, sousedek, manželek a přítelkyň. Z těchto sešitků a papírků je posléze začal přepisovat do počítače, aby je zde seřadil do ucelenějšího celku a aby se zachovaly pro potomky a byly všem vždy pohotově při ruce.

Do sladké kuchařky byly zařazeny i recepty "obyčejné", tj. základní - pro začínající kuchařky a kuchaře. Dále sem autor zařadil i recepty složitější, převzaté z oblíbených televizních pořadů kuchařů slavných i neznámých a konečně ji doplnil nalezenými lákavými předpisy z kuchařských knih a časopisů, které vlastní nebo mu je zapůjčili přátelé.

Obsah sladké kuchařky je nyní rozdělen do 13 kapitol a ke dni aktualizace dne 15. června 2011 obsahoval 745 receptů na různé sladkosti.

Obecně byla zvolena jednoduchá forma prezentace bez přílišného počtu pohyblivých poutačů, reklam a obrázků a důraz je kladen spíš na vysvětlující text a jeho srozumitelnost.


Autor kuchařku doplňuje novými recepty!


Jak postupovat při vyhledávání receptů?
Jednoduše a tak, jak je obvyklé na internetových stránkách!

 • Po kliknutí na název vybraného druhu pokrmu a pak na název receptu uvedeného v obsahu se text vybraného receptu objeví samostatně v největším rámu.
 • Pod obsahem každé kapitoly je kromě několika výjimek umístěn malý žánrový obrázek, který vás vrátí zpět na hlavní stránku"DADALOVY SLADKÉ KUCHAŘKY". Obsah každé kapitoly zůstává stále na svém místě a umožňuje tak bezproblémový další výběr. Kliknutí na HOME pak vrací až na hlavní stránku celé "DADALOVY KUCHAŘKY"
 • Pokud hledáte jakýkoliv výraz použitý přímo v celé DDK, použijte okénko hledače, kam tyto výrazy napište, nejlépe bez čárek a háčků. Pak klikněte na "Vyhledej" nebo použijte na klávesnici "ENTER"


 • Seznam

  hosted by ACTIVE 24

  Hopem za bar - recepty na míchané nápoje a
koktejly

  Český vyhledávač CENT

  [CNW:Counter]

  Hledej v DDK:
  Stránku připravuje
  Jura Čermák
  e-mail


  Domovská stránka autora

  klikni na obrázek  [CNW:Counter]