OBRÁZKY Z MÉHO ŽIVOTA


RODIČE A PŘEDCI

Na této stránce uveřejním obrázky a příběhy ze života některých mých význačnějších předků a rodičů, tak jak je uvedeno v naší rodinné kronice.

Podle zjištěných pramenů pochází naše rodina Čermáková z vladyckého rodu Čermáků z Čermákovic. Čermákovice jsou ves u Moravského Krumlova. Nejstarší listina, týkající se rodu, je z roku 1350 a nalézá se v zemském archivu brněnském a je v ní jmenován Braniš z Čermákovic a na Olešnici. Své rodové panství . . . (»» ZDE klikni ««).


STŘEDNÍ ŠKOLA

Mariánské náměstí - Uh Hradiště Navštěvoval jsem Gymnázium v Uherském Hradišti, kde jsem maturoval na začátku smutně proslulých padesátých letech - v roce 1953. Toto gymnázium je zajímavé také tím, že se ke svým studentům hlásí a jejich obvyklá pomaturitní setkání v pětiletých obdobích vždy začínala přijetím ředitelem a prohlídkou školy.

Byla zdezde zavedena hezká tradice. Ročníky, které dosáhly již padesátiletého výročí od vykonání maturity jsou přijmuty slavnostně mezi tzv. STAŘEŠINY ŠKOLY". Tito abiturienti se již, a to ze zcela zřejmých důvodů, od roku 1967 pravidelně scházejí každým rokem, již společně bez rozdílu tříd a ve stejný den. Bohužel táto tradice bude ukončena v září roku 2004, v době kdy gymnázium bude oslavovat již 120. výročí svého založení.

Naštěstí jsme to MY ještě stihli a dne 21. září 2003 byla do této čestné kategorie přijata i naše třída. Po ukončení slavnostního přijetí, tj. proslovu ředitele RNDr. Doc. Z. Botka, starosty MěÚ Ing. L. Karáska a vystoupení folklórního souboru studentů nám i všem přítomným připomněla naše studentská léta tehdejší předsedkyně naši třídy Marie Žurmanová -"Žurina". Krátce a výstižně představila zde přítomným stařešinům nás a stručnou vzpomínkou strasti a radosti nášeho tehdejšího studenstkého života (»»ZDE klikni««).

Po společném fotografování, již jen naše třída odešla na svůj společný oběd do útulné restaurace v blízkost Mariánského náměstí. Tam jsme si povídali a povídali a . .

Teď si můžeme společně znovu dopřát virtuální procházku tímto dnem, pouhým postupným "proklikáváním" následujících stránek s obrázky. Začneme historickým tablem naší třídy z roku 1953. Je vyvedeno, tak jak bylo tehdy pouze přípustné, v typickém stylu dominujícího socialistického realizmu. Ale ne úplně! Kupodivu tam jsme bez tehdy již povinných svazáckých košil.
Takže stačí tady KLIKNOUT a naše procházka začíná!


VYSOKÁ ŠKOLA

PRÁCE - KAPALNÉ KAUČUKY

VOLEJBAL
  • Jako hráč
  • Jako trenér
    Historie jednoho úspěšného dívčího volejbalového družstva (»» klikni««) z Kralup nad Vltavou ve fotografiích.


    Zpět do DHWHOMENa tablo

  • 30. listopadu 2003