DOMŮ Dadalova kuchařka
ODKAZY NA ZAJÍMAVÉ INTERNETOVÉ STRÁNKY

(Encyklopedie všeobecné - Encyklopedie koření - Encyklopedie sýrů - Encyklopedie tropického ovoce - Internetové kuchařky- Prodejny a dodavatelé - Prodejny kuchyňských spotřebičů a potřeb)

GASTRONOMICKÉ ENCYKLOPEDIE

Encyklopedie všeobecné
 • INTERNATIONAL RECIPES - dictionary
  - abecedně seřazený slovník kuchařských výrazů v angličtině. Recepty od čtenářů podle kategorie.
 • ONE COOK - encyklopedias
  - encyklopedie kuchařských surovin a odborných termínů v angličtině. Odkazy na recepty všech kategorii, nutriční hodnoty, náhrady surovin aj.
 • ALL RECIPES ENCYKLOPEDIA - cooking basics
  - encyklopedie kuchařských surovin v angličtině, odkazy na recepty aj.
 • LEXIQUE CULINAIRE
  - lexikon abecedně seřazených kuchařských výrazů ve francouzštině.
 • LEBENSMITTEL LEXIKON
  - lexikon abecedně seřazených kuchařských výrazů v němčině s mutacemi do pěti dalších jazyků dle vlastní volby.
 • FOOD RESOURCE
  - stranka Oregon State University se spoustou odkazů na stránky týkajících se potravy (bezpečnost, nutriční hodnotu, recepty, kuchařská literatura, zodpovězení častých otázek atd.).

  Encyklopedie koření
 • GERNOT KATZER'S SPICE PAGES
  - na těchto opravdu poučných stránkách jsou uvedeny obsáhlé údaje o 117 (v současné době) rozdílných druhů rostlin poskytujících koření. Je popsáno jeho použití v etnických, většinou asijských kuchyních; dále je zde diskutována jejich historie, chemické složení, etymologie jejich jména a to je doprovázeno početnými fotografií jak živých rostlin tak příslušného koření.

  Encyklopedie sýrů
 • PRŮŘEZ SVĚTOVÝMI SÝRY
  - v češtině s patřičnými vyobrazeními najdeme na všestranných a dokonalých gastronomických internetových stránkách LABUŽNÍK - domov gurmánů. V současné době je zde zmapováno 149 sýrů a na dalších několika desítkách se pracuje. Sýry jsou seřazeny abecedně s vyznačením země původu vlaječkou, ve vybrané informaci je krátce uvedena jejich fotografie, chrakteristika, chuť, doporučeny nejvhodnější přílohy aj.
 • iGOURMET - Encyclopedia of Cheese
  - stručná charakteristika nejznámějších sýrů ze 16 zemí světa. Na stránkách další odkazy s kuchařskou tématikou.
 • DOLCE VITA - Cheese in Italian Cuisine
  - informace v angličtině o nejznámějších italských sýrech (Parmigianno Reggiano, Grana Padano, Gorgonzola, Fontina, Quattro Formaggi, Hard Riccota, Goat - milk Riccota, Pecorino Romano) s dalšími odkazy na podrobnější údaje.
 • CHEESE
  - databáze 652 sýrů podle jména, země původu, druhu mléka a jeho vzhledu a textury. Zahrnuje informace o nejznámějších sýrech jako je "Cedar", "Camembert", "Stilton" nebo "Parmigianno Reggiano" a rarit jako je např. "Crotin du Chavinol".

  Encyklopedie tropického ovoce:
 • PINE ISLAND NURSERY INC.
  - stránka americké firmy z Miami je zajímavá nabídkou a abecedním přehledem všeho možného tropického ovoce s popisem a doplňujícími obrázky.
  nahoru

  INTERNETOVÉ KUCHAŘKY
 • DOMÁCÍ PEKÁRNY
  - je velmi zajímavá i-stránka, která je ukryta mezi četnými rubrikami internetových stránek Dáma.cz. Jde o i-stránku zaměřenou na domácí pekárny. Najdeme zde recepty, rady, doporučované postupy, získané praktické zkušenosti všeobecné i s přímo s jednotlivými na trhu dostupnými domácími pekárnami. Také se můžeme seznámit s aktuálními zajímavostmi týkajícími se pečení chleba i jiného pečiva v těchto zařízeních. Lze případně požádat o radu další zúčastněné v diskusní rubrice.
  nahoru

  PRODEJNY A DODAVATELÉ SUROVIN
  Prodejny koření
 • AVOKÁDO
  - stránka firmy Pěkný-Unimex Tachov. Uvedeno 29 druhů nejzákladnějšího koření a 46 druhů účelových směsí s popisem k čemu se hodí.Těstíčka na obalování a salátové zálivky
 • KOŘENÍ OD ANTONÍNA
  - prodej a zásilkový obchod více než 160 druhů výběrového koření a směsí koření /sáčky, skleněné kořenky 50, 100 a 500 ml, poličky apod. Prodejny internetová i kamenná v Plzni, tipy, zajímavosti, kniha receptů pokrmů obsahujících nabízené koření.
 • GURMEKO
  - stránka firmy Gurmeko s.r.o. Praha, nabízející základní koření, směsi koření, několik druhů pepřů aromatizovaných solí a solících směsí dále želatinu a agar. Novinkou jsou koření pro mexická jídla.
 • U CHOREJ VRANY
  - v internetovém obchodíku môžete nájsť tie najkvalitnejšie korenia, čaje, bylinky ako aj čokoládu či pomôcky a propriety na sushi. Kvalita je prvotriedna a ručená vlastným dovozom. Adresa: U Chorej vrany, A. Žarnova 6,917 02 Trnava, e-mail: obchodik@obchodik.com, nebo objednavka@obchodik.com, ICQ: 212-232-454

  Prodejny zdravé výživy a orientálních surovin
 • VEGETARIAN.CZ
  - kromě stránky o historii užití tempehu, zde najdeme seznam prodejen Zdravé výživy
 • SUNFOOD - Milan Dvořák
  - informace o firmě Sunfood s.r.o.Dobruška, výrobce a distributora chlazené racionální výživy. Zabývá se produkcí tradičních výrobků Dálného východu a chlazené racionální výživy, zejména pak rostlinné bílkoviny - tofu, tempeh, seitan, které jsou na světových trzích velmi oblíbené.)

  Prodejny orientálních surovin
 • ARIRANG - KOREJSKÉ A JAPONSKÉ POTRAVINY
  - stránka firmy provozující velkobchod i maloobchod s asijskými potravinami. Adresa Praha 2 - Vinohrady, Korunní 47/1186, e-mail: shin@mbox.vol.cz. Otevřeno: Po-Pá: 9.00 - 19.00, So: 9.00 - 18.00 hod.
 • FARAH -International Trading Agencies LTD - prodejna potravin arabské kuchyně, včetně "masa halal", čerstvého koriandru, konzervované cizrny aj. Adresa: Praha 1, Myslíkova 5, tel: 224 930 704, e-mail: halalfarah@seznam.cz
 • JAPAN-ESHOP.COM
  - internetová prodejna firmy Hana Trading s.r.o. Michelská 55, 141 00 Praha 4, kde najdeme kamennou prodejnu. K dispozici je velký sortiment japonského zboží. Zejména můžeme nakoupit spoustu původních surovin a potravin (alkoholu, čaje, dochucovadel, hub, koření, mraženého zboží, nakládané zeleniny, nudlí, omáček, octů, obalovacích směsí, olejů, pochutin, polévek, rýže, řas, sójových výrobků aj), včetně keramiky a jíných dárkových předmětů (kuchařské knihy, origami, kimona aj.).

  PRODEJNY KUCHYŇSKÝCH SPOTŘEBIČŮ A POTŘEB
 • BÍLÉ ZBOŽÍ - internetová prodejna bílé techniky, domácích a kuchyňských spotřebičů se širokou nabídkou produktů. Akční ceny, doručení po celé ČR. Adresa: Internet Mall a. s., Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7, e-mail: info@bilezbozi.cz
 • SPOLEČNOST CorHB Havlíčkův Brod - je zaměřena na vybavování gastronomických provozů velmi kvalitní a spolehlivou profesionální technologií jak ze zahraničí tak tuzemskou. Vybavuje jednotlivé provozy od menších "kusových" dodávek až po kompletní dodávky "na klíč". Dodává: NEREZOVÝ NÁBYTEK - stoly, dřezy, mycí stoly, police, regály, digestoře, atypický nábytek na zakázku, vozíky, várnice , VARNOU TECHNOLOGII - kotle, sporáky, pánve, grily, fritézy, trouby, stoličky, konvektomaty, teplé skříně; VÝDEJNÍ LINKY - vyhřívané vozíky, vozíky na talíře, servírovací vozíky, kompletní výdejní linky, hygienické zákryty, teplé i studené vitríny, DALŠÍ KUCHYŇSKÉ STROJE - roboty na zeleninu, kráječe knedlíků a chleba, nářezové stroje, ponorné mixery, váhy vpichové digitální teploměry, a dodává spoustu dalších výrobků včetně ČISTÍCÍCH POMŮCEK
 • ELEKTROexpert.sk – biela technika, domáce a kuchynské spotrebiče. Predajne:Bratislava Galvaniho 5, 821 04 Bratislava 2 (po-pia 9:00–18:00); Komárno, Župná 14 (budova Allianz SP, č. 212), 945 01 Komárno (po-pia 9:00–18:00).Telefón pre informácie a objednávky: 02 / 58 26 73 11 (pon-pia 9:00–18:00) e-mail: info@elektroex­pert.sk, e-mail: info@mall.sk.

  nahoru

 • Lexicue Culinaire

  Na stránky nakladatelství Motto - objednávky

  Zdravicko - prodejna Kyjov
  San-sho - sečuánský pepř

  Sunfood - Milan Dvořák

  Koření od Antonína

  velkokuchyňská zařízení

  Zdravicko - prodejna Kyjov

  HOME
  [CNW:Counter]